Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2021-12-06

DSC 6608

Okres między jesienią a wiosną wymaga dodatkowych przygotowań w związku z codzienną działalnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Ważne jest bezpieczeństwo pracowników podczas realizacji codziennych zadań oraz koncentracja na maszynach, narzędziach oraz przystosowaniu poszczególnych obiektów Spółki. MPO starannie przygotowuje się do nadejścia zimy, która, zgodnie z kalendarzowym porządkiem, rozpocznie się już za dwa tygodnie.

To kolejny rok, w którym wyzwaniem jest sytuacja pandemiczna. Już w pierwszym kwartale 2020 roku MPO weszło w całkowicie nowe ramy funkcjonowania, które wymusiły wprowadzenie zmian w codziennej pracy. Do dzisiaj udaje się unikać fali zachorowań. Nie jest to dziełem przypadku, a systematycznych starań i zachowanej dyscypliny. Maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji są podstawą bezpieczeństwa. We wszystkich obiektach Spółki na bieżąco monitorowany jest stan zaopatrzenia. Odpowiednie zapasy środków Spółka zgromadziła również z myślą o okresie zimowym.

Przystosowanie sprzętu do zimowych warunków

DSC 6679

Dodatkowo w weekendy konsekwentnie ozonowane są pojazdy, by każdy tydzień pracy rozpoczynać w bezpiecznych warunkach. Sprawny sprzęt to filar codziennej pracy, dlatego przeprowadzane są kontrole płynów chłodniczych w pojazdach. Baki uzupełnia się dedykowanym tej porze roku olejem napędowym, a zbiorniki do spryskiwaczy płynem zimowym. Dodatkowo pojazdy osobowe zostały zaopatrzone w opony zimowe. Wprowadzone zostały również „czyste strefy wejściowe”. Zaraz po przekroczeniu progu każdego obiektu MPO należy m.in. zdezynfekować dłonie i poddać się obligatoryjnemu pomiarowi temperatury. Bieżące aktualizacje informacji są przekazywane za pośrednictwem strony internetowej oraz wewnętrznej sieci intranet.

Komfort i bezpieczeństwo pracowników

DSC 6636

Najważniejsi są ludzie. Dlatego przystosowanie do zimowych warunków rozpoczyna się od pracowników Spółki. Magazyny obiektów MPO uzupełniono o ciepłą i grubą odzież oraz stosowne obuwie, które jest niezbędne dla wszystkich pracujących w terenie. Na wypadek warstw śniegu i ulic skutych lodem lokalizacje MPO zaopatrywane są w zapasy soli. Spółka posiada dwa pojazdy specjalistyczne, tzw. piaskarko-solarki z pługami do usuwania śliskości. Jeden taki pojazd jest na stanie OUZ 2 przy ul. Kampinoskiej oraz drugi w Dziale Odbioru Odpadów przy ul. Zabranieckiej 4. Prace renowacyjne, które są prowadzone na przestrzeni całego roku, mają m.in. ulepszyć i dostosować infrastrukturę MPO do warunków zimowych.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2022-01-17
MPO testuje śmieciarkę elektryczną Volvo
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2022-01-11
Obsługa Sądu Najwyższego
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2022-01-05
MPO Warszawa odbiera odpady od mieszkańców Marek
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2022 MPO