Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
A+
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
A+ Telefon Warszawa19115 BIP
Powrót do 'O nas' Powrót
 

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. zajmuje się zagospodarowaniem odpadów komunalnych i surowcowych. To firma z tradycjami, zapewniająca czystość stolicy od 1927 roku. Doskonale znamy specyfikę lokalnego rynku. Wykorzystując nowoczesne technologie i specjalistyczny tabor, świadczymy usługi na wysokim poziomie i w szerokim zakresie, m.in. w produkcji energii i surowców. Wiodąca pozycja na warszawskim rynku wynika z faktu, iż potrafimy dostosować się do potrzeb rynku. Przesuwamy aktywności w stronę tzw. Circular Economy i zmniejszenia carbo-emisyjności prowadzonej działalności, będąc tym samym w zgodzie z europejskimi normami ochrony klimatu i środowiska.

 
MPO dziś
Główną działalnością Spółki jest odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców stolicy oraz zagospodarowanie ich w ramach realizacji powierzonego zadania własnego gminy. Obecnie MPO odbiera odpady z sześciu warszawskich dzielnic – Śródmieścia, Woli, Bemowa, Ursusa, Włoch oraz z Ochoty. Łącznie obsługiwanych jest ponad 23 tys. punktów odbioru odpadów komunalnych i opróżnianych ponad 62 tys. pojemników i kontenerów.

 
Spalarnia MPO przy ulicy Zabranieckiej 2Instalacje - Spalarnia MPO przy ulicy Zabranieckiej 2
1 grudnia 2011
to data przejęcia przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. jedynej w Warszawie i pierwszej w Polsce spalarni odpadów zwanej Zakładem Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK).
28 kwietnia 2011
nastąpiło połączenie Spółki z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Budownictwa Warszawa sp. z o.o.
1 stycznia 2003
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zostało przekształcone w Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. i jest jednoosobową spółką prawa handlowego należącą do Miasta Stołecznego Warszawy.
Stara śmieciarka MPO lata siedemdziesiąte
Lata 70-te XX wieku
to dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. W ramach Programu Poprawy Usług MPO, utworzono pięć specjalistycznych Dzielnicowych Zakładów Oczyszczania: w Śródmieściu, na Mokotowie, Woli, Pradze Północ i Południe. W następnej dekadzie powołano dwa kolejne: na Żoliborzu i Ochocie. Wszystkie oddziały zapewniały pełną obsługę porządkową miasta zarówno w zakresie zagospodarowania odpadów jak i całorocznego oczyszczania ulic, placów i chodników.
Rok 1951
zakład nadal będąc jedyną w Warszawie spółką świadczącą kompleksowe usługi związane z utrzymaniem czystości i zagospodarowaniem odpadów, zmienił nazwę na Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
Pierwsze lata działalności odśnieżanie ulic Odgruzowywanie stolicy Odgruzowywanie stolicy Odgruzowywanie stolicy
Rok 1939
zakład był już dobrze wyposażonym i rozwiniętym przedsiębiorstwem, zatrudniającym 1500 pracowników (w tym 900 przy oczyszczaniu miasta). W dużym stopniu wykorzystywano już sprzęt mechaniczny - ponad 70 samochodów ciężarowych oraz 42 specjalistyczne pojazdy takie jak śmieciarki, polewaczki, czy wozy asenizacyjne. Wybuch II wojny światowej sprawił, że oprócz codziennej pracy, trzeba było także zająć się bieżącym odgruzowywaniem, usuwaniem niewypałów, transportem zabitych i rannych. Zważywszy, że duża część załogi miała wyznaczone zadania obronne jako członkowie drużyn odkażających i służb przeciwpożarowych, nie było to zadanie łatwe. Dzięki powstałemu ośrodkowi pracy konspiracyjnej w budynkach zakładu ukryto między innymi ponad 100 tys. litrów benzyny, która posłużyła później do walk w czasie Powstania Warszawskiego.
Rok 1929
zakład oczyszczał wszystkie ulice Warszawy o gładkiej nawierzchni, przy zatrudnieniu ok. 2 tys. pracowników mających do dyspozycji 64 samochody i 160 koni.
Pierwsze lata działalności czyszczenie ulic
1 lipca 1927
Magistrat Warszawy powołał do życia Zakład Oczyszczania Miasta - było to pierwsze samodzielne przedsiębiorstwo zajmujące się utrzymaniem czystości i zagospodarowaniem odpadów. Dzień ten, współczesne MPO będące bezpośrednim kontynuatorem tradycji ówczesnego ZOM-u - przyjmuje za datę swojego powstania.

 Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl Grzegorz Szajerka
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2024 MPO