Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
A+
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
A+ Telefon Warszawa19115 BIP
Powrót do aktualności Powrót
2017-03-23

plakat 751x1030

Czy śmieci można wykorzystać do produkcji instrumentów? Czy przedmioty, jak szklane i plastikowe butelki, kartony, torebki foliowe, rury pcv, gruz, kamienie, i inne przedmioty, a także plastikowe pojemniki na śmieci, blaszane kubły i śmieciarki mogą być inspiracją do tworzenia sztuki, tworzenia muzyki? Okazuje się, że tak. Nie tylko brzmią oryginalnie; są również wyrazem kreatywności, pomysłowości i determinacji pewnej grupy wybitnych artystów i solistów, która zaszczepiona pomysłem kontrabasisty - Sebastiana Wypycha pod jego kierownictwem artystycznym postanowiła zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania odpadów do budowy instrumentów i kreowania piękna ze śmieci, tworząc TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI.

Ideą projektu jest więc tworzenie i odkrywanie nowych artystycznych przestrzeni, ale także i przede wszystkim edukacja młodego pokolenia w temacie ekologii i budowania mądrej świadomości dotyczącej ilości produkowanych odpadów przez ludzi. Badania i statystyki mówią o średnio 400 kg śmieci produkowanych rocznie przez każdego człowieka. Brak świadomie podejmowanych wyborów o segregacji, recyclingu, a także ograniczeniu w wytwarzaniu śmieci w konsekwencji doprowadzić może do ekologicznej katastrofy.

TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI, to projekt artystyczny, muzyczny performance zbudowany na najwybitniejszych artystach z rożnych nurtów muzycznych, których połączy wspólna idea. Muzycy zagrają koncert autorskich kompozycji na wcześniej wspomnianych śmieciach z akompaniamentem mechanicznych dźwięków śmieciarek, tworzących muzyczne akordy z pracujących silników oraz na instrumentach konwencjonalnych. Rytmy zostaną zagrane na blaszanych śmietnikach, plastikowych kontenerach, kamieniach i drutach. Melodie i tło zaś na folii, aluminium, szklanych i plastikowych butelkach, rurach pcv oraz specjalnie przygotowanych instrumentach smyczkowych i dętych zbudowanych z kartonów , rur i beczek. W orkiestrze pojawią się także instrumenty konwencjonalne, jak: skrzypce, kontrabas, saksofony, akordeon, kora, małe instrumenty. W projekcie weźmie także aktywny udział grupa dzieci grająca na śmieciach, jako dowód na budowanie nowego pokolenia świadomych ludzi, gości i użytkowników planety ZIEMIA.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2024-04-10
MPO podczas EkoWileńska
Zobacz więcej - aktualność nr1



Aktualność nr2
2024-04-08
Zaproszenie do składania ofert – Dokumenty potwierdzają...
Zobacz więcej - aktualność nr2



Aktualność nr3
2024-04-05
Wizyta edukacyjna w PSZOK-u
Zobacz więcej - aktualność nr3



Zobacz wszystkie



Grafika - liście


Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl Grzegorz Szajerka
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2024 MPO