Projekt realizowany przez m. st. Warszawa na placu Bankowym łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i refleksją nad zmianami klimatu.

Na placu oprócz strefy relaksu pełnej zieleni, pojawiła się instalacja promująca recykling - recyklomat. Po wrzuceniu do niego pustych butelek lub puszek mieszkańcy za pomocą specjalnej aplikacji otrzymają punkty, które można wymienić na zniżki do kina, teatru lub kawę. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafią do powtórnego wykorzystania.

W wybrane dni na placu będą organizowane animacje i warsztaty, mieszkańcy mogą skorzystać ze strefy gastronomicznej lub piknikować z własnym jedzeniem, spędzając czas z przyjaciółmi.

Tymczasowa aranżacja przestrzeni parkingu na placu Bankowym trwać będzie do 1 września. O czystość podczas wydarzenia dba Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o., które jest jednym z partnerów projektu.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/plac-bankowy-w-nowej-ods-onie oraz na profilu facebook tego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2595236560500819/

 

Plac Bankowy2