W sobotę, 21 września na terenie Zajezdni Autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38 odbyły się Dni Transportu Publicznego, organizowane przez Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o. W imprezie, podobnie jak w zeszłym roku, wzięło udział Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o.


Głównym założeniem organizacji Dni Transportu Publicznego jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań komunikacyjnych poprzez popularyzację przyjaznego środowisku transportu publicznego. Dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele atrakcji, m.in. występ zespołu dla dzieci „Fruktaki”, konkursy z wiedzy o komunikacji miejskiej, czy też pokazy trików na rowerach BMX, deskorolkach i hulajnogach. Jak co roku odwiedzający zajezdnię mieli możliwość odbycia wycieczki zabytkowym autobusem marki Jelcz tzw. „ogórkiem”.


MPO zadbało o czystość na imprezie oraz zaprezentowało nowoczesną i ekologiczną śmieciarkę marki Scania, to jedna z 34 ciężarówek, które niedawno dołączyły do floty Spółki. Nowe pojazdy do odbioru odpadów spełniają najwyższe normy emisji spalin EURO 6, są wyposażone w system czujników i kamer. Śmieciarki są niezwykle zwrotne co jest ważne w przypadku manewrów wykonywanych często na małych przestrzeniach czy wąskich uliczkach dojazdowych do posesji. Dla dzieci i dorosłych oglądających śmieciarkę czekały też słodkie upominki.

kolaż DTP2