Seminarium otworzyli: Pan Dyrektor DGEiPZ Marcin Podgórski, Pani Dyrektor Koordynator ds. Zielonej Warszawy Magdalena Młochowska i Pan Prezes MPO - Adam Chwieduk.

W dniach 16–18 czerwca 2026 r. w Warszawie odbyło się coroczne, już 11ste - Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”, które organizowało Wydawnictwo „Nowa Energia”, a MPO było głównym partnerem. Seminarium „Nowej Energii” to jedno z najważniejszych branżowych spotkań poświęconych funkcjonowaniu instalacji termicznego przekształcania odpadów. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 specjalistów i liderów – przedstawicieli operatorów instalacji, dostawców technologii oraz ekspertów sektora.
MPO, jako partner wydarzenia, przygotowało dla uczestników dwie wizyty w Warszawskiej Wytwórni Energii, podczas których uczestnicy mogli zobaczyć funkcjonowanie instalacji w praktyce, poznać najnowocześniejsze rozwiązania zastosowane w WWE z perspektywy eksploatacyjnej. Można też było o zachodzie słońca wejść na dach obiektu, zobaczyć rozwiązania ekologiczne tj. zielony dach, pasiekę pszczół i podziwiać imponującą panoramę Warszawy.
Mieliśmy również aktywny udział w programie merytorycznym wydarzenia: m. in. Zarząd MPO wziął udział w części konferencyjnej, dzieląc się doświadczeniami szerokim doświadczeniem z pracy naszego przedsiębiorstwa, a następnego dnia seminarium - Dyrektor Warszawskiej Wytwórni Energii Sławomir Cięciara, moderował panel „Rozmowa Techniczna: Eksploatacja oraz wyzwania dla funkcjonowania instalacji termicznego przekształcania odpadów”, w którym uczestniczyli przedstawiciele wiodących instalacji i instytucji branżowych.
Podczas całego seminarium na stoisku MPO udostępnialiśmy nasze materiały i rozmawialiśmy z uczestnikami o naszej działalności oraz doświadczeniach.
Seminarium było dla MPO okazją do wymiany doświadczeń, pokazania naszych rozwiązań oraz wzmocnienia relacji w branży.

Na zdjęciu: otwarcie seminarium: Pan Dyrektor Departamentu GOEiPZ Marcin Podgórski, Pani Dyrektor Koordynator ds. Zielonej Warszawy Magdalena Młochowska i Pan Prezes MPO Adam Chwieduk

Na zdjęciu tytułowym: na dachu WWE z perspektywą panoramy Warszawy: Pan Prezes Adam Chwieduk wprowadza uczestników seminarium w zagadnienia dotyczące przetwarzania termicznego odpadów.