Huta Podgórna Popowo A / Nieruchomość gruntowa

Powierzchnia:
40 570 m2
Cena:
do negocjacji
Pietro:
nd
Ilość kondygnacji:
nd
Ilość pokoi:
nd

Opis:

Opis nieruchomości:

Nieruchomość zlokalizowana jest w gminie Somianka, w obrębie ewidencyjnym Huta Podgórna - Popowo A, na obszarze miejscowości Huta Podgórna, na osiedlu letniskowym Popowo A (Popowo – Letnisko), w zachodniej części gminy. W przeważającej części tereny przeznaczone są pod zabudowę letniskową i porośnięte drzewostanem z dominacją sosny.
Obszar nieruchomości oraz najbliższe sąsiedztwo mają charakter rekreacyjny. Dominuje zabudowa letniskowa oraz tereny stanowiące lasy. W odległości ok. 3,5 km w linii prostej na południe znajduje się koryto rzeki Bug, w odległości ok. 3 km w linii prostej – Narew. Najbliższa zwarta zabudowa mieszkaniowa oraz drobne punkty handlowe znajdują się w odległości 2,5 km na wschód w centrum Huty Podgórnej. Placówki administracyjne usytuowane są w miejscowości gminnej Somianka, w odległości ok. 11 km. Na południe od nieruchomości w odległości ok. 1 km przebiega droga krajowa nr 62 łącząca Strzelno z Siemiatyczami, która zapewnia dogodny dostęp do Wyszkowa i Serocka 

nieruchomość stanowi niedziałający aktualnie Ośrodek Wczasowy „Dźwigar”. Ośrodek usytuowany jest przy ulicy gruntowej – al. Centralnej, odchodzącej od drogi krajowej nr 62 Wyszków – Serock. Jest to obszar zagospodarowany, porośnięty drzewostanem, ogrodzony ogrodzeniem: od strony drogi dojazdowej wykonanym z desek drewnianych, w pozostałej części siatką stalową na cokołach osadzonych w gruncie.

Nieruchomość ma dostęp do sieci elektroenergetycznej (transformator na terenie). Na obszarze nieruchomości rozprowadzona jest instalacja oświetlenia terenu oraz elektryczna napowietrzna. Nieruchomość posiada własne ujęcie wody. Do budynków sanitarnych oraz letniskowych doprowadzona jest instalacja wodociągowa, do budynków sanitarnych – dodatkowo kanalizacyjna wewnętrzna (szambo).
Na terenie nieruchomości zlokalizowana jest kotłownia obsługująca budynek stołówki oraz budynek WC.

Łączna powierzchnia gruntu wynosi 40 570 m2.

 

Zabudowa na terenie nieruchomości:

- 32 drewniane, jednokondygnacyjne domki letniskowe o konstrukcji ryglowej, rozproszone na terenie nieruchomości. 11 domków dwuosobowych, 21 – czteroosobowe. Budynki w różnym stanie, w większości do remontu.

- budynek stołówki z kuchnią, zapleczem i kotłownią. Budynek w konstrukcji tradycyjnej, powierzchnia zabudowy ~389 m2, powierzchnia użytkowa ~311 m2. Dach z płyt plastikowych, stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Podłogi – w części biurowej PCV, w części kuchennej terakota. Ściany – w części biurowej malowane farbą emulsyjną, w części kuchennej – do połowy wysokości ściany płytki ceramiczne. W pomieszczeniu kuchennym – piec kaflowy. Do budynku doprowadzony jest prąd, woda, kanalizacja sanitarna (ścieki odprowadzane do szamba). Dodatkowo: centralne ogrzewanie ze zlokalizowanej w budynku kotłowni, wentylacja mechaniczna. Stan budynku średni.

- budynki pomocnicze (sanitarny - wc/natryski, magazynowy, stróżówka). Stan budynków średni.

- basen kąpielowy o konstrukcji żelbetowej o powierzchni 20,00 m2.

Łączna powierzchnia budynków wynosi ~1 027 m2.

 

Dane kontaktowe:

Michał Świtaj
Telefon
661-663-334, (22)3910-191
E-mail
michal.switaj@mpo.com.pl